Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Her mahalle göre değişebilen uygun mücadele kimyasalları Firmamızca seçilir. Yoğunluk durumunda gerekirse ziraat ilaçları ve efervesanları da kullanılabileceğinden ilaçlama sonrasında Firmamız yetkilisinin belirleyeceği sürelerde mekanlar kapalı tutulmalı, girilmemeli, tavsiye edilen sürelerden az olmamak kaydıyla havalandırılmalı ve önerilecek diğer tedbirler alınmalıdır. Firmamız ilaçlama faaliyetinde bulunan elemanlarına gerekli eğitim, araç gereç ve donanımlarını sağlamaktadır. Makinelerimiz mümkün olabilen en kısa sürede ve mümkün olabilen en uzun süre etkili ilaçlama yapabilecek ileri teknoloji ile üretilmiş yeni ve bakımlı makineler olduğundan mekanlara bir zarar vermeleri söz konusu değildir. Kimyasal seçimlerinde uzun yıllar boyunca edinilen deneyimler ve gerektiğinde kimya/ziraat mühendisleri, farmakologlar, ilaç üretici yetkilileri ve eczacıların desteği alınarak en uygununun olmasına azami dikkat ve özen gösterilmektedir. Sinek, bit, pire, fare, karafatma, güve vb. kanatlı ve kanatsız haşere ve kemirgenler ile akreplerin uzun süreli bertaraf edilmesi hizmeti aşağıda açıklanan yöntemler ile yapılır.

Jel İlaçlama Yöntemi

Jel ilaçlamada; ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve orada ölür diğer böcekler bu ölüden beslenirler. Böylece o böceğin ölüsünü yiyen böceklerde ölür ve zincirleme olarak devam eder. Bu ilaçlama şekli 2000 yılından itibaren ülkemizde kullanılmaya başlandı. Uzun süre etkilidir. Özellikle hamamböcekleri üzerinde oldukça etkili olan bir ilaçlama şeklidir. Çevre ve insan için sağlıklı bir yöntemdir. * Evcil hayvanlar için zararlı değildir. * Kokusu yoktur. * Kapı ve pencerelerin kapatılmasına gerek yoktur. * Evden ayrılmanız gerekmez. * İlaçlama öncesinde hazırlık yapmanıza, ilaçlama sonrası içinde temizlik yapmanıza gerek yoktur. * Uzun süre etkisini devam ettirir.

Sisleme Yöntemi

Bu yöntemde etkili likidite, haşere mücadele kimyasalları moleküler bazda inceltilerek partiküller haline getirilmekte, elektrikli özel makinelerle havaya püskürtülerek yoğun bir zehirli sis tabakasının oluşması sağlanmakta, böylelikle havada uçanların yanı sıra perde kıvrımları, avizelere kadar yerleşmiş haşerelerin tümünün uzun süre solumaları ve dolayısıyla da imhaları mümkün olabilmektedir. Saatler sonra yere inen zehirli sis tabakası halı, parke veya başka malzemelerle kaplanmış yüzeyin derinliklerine sinmiş yürüyen zararlılara ulaşarak yuvaları dahil yok etmektedir. Yoğun haşere problemi yaşayan mekanlar da özellikle tavsiye edilir. Haşere üremesine karşı alınacak tedbirlere riayet edilmesi (çekmece ve dolaplara yiyecek konulmaması, bakterilerin üremesi ve yaşam alanlarının elverişli hale getirilmemesi gibi) durumunda etkisi aylar boyu devam etmektedir.

Püskürtme Yöntemi

Bu yöntemle mücadelede kimyasal ve eriyiklerinin mekanik püskürtücülerle hava ve dip köşeye enjektesi ile yapılır. Bodrum, zemin katlarda, açık hava ve bahçeyle sürekli temas halinde olan mekanlarda kullanılması daha uygundur. Uçan, özellikle de yürüyen haşerelere karşı uzun süre etkilidir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam